hemoroidy

Hemoroidy jak wiemy jest to choroba uciążliwa i dla większości osób, które na nią zachorują jest choroba wstydliwą. Choroba hemoroidy jest chorobą inaczej zwaną żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi. Możemy podzielić hemoroidy na wewnętrzne (znajdują się one powyżej tak zwanej linii grzebianiastej) i zewnętrzne (znajdują się one poniżej linii grzebianiastej).

Najczęstszymi przyczynami zachorowań na hemoroidy są: siedzący tryb życia – narażeni na niego są ludzie, którzy mają na przykład siedząca pracą, ludzie, nie uprawiający żadnego sportu; biegi długodystansowe – narażeni w szczególności są wyczynowi biegacze; częste zaparcia i biegunki – narażone są tu osoby nieprawidłowo odżywiający się i zapadający na różnego rodzaju wirusy; skłonność dziedziczna – osoby narażone genetycznie; nadciśnienie w żyle zwrotnej – osoby z problemami krążenia; ciąża – kobiety w tym okresie są poddawane dodatkowemu obciążeniu.

Najczęstszymi objawami towarzyszącymi hemoroidom są: uczucie niecałkowitego wypróżnienia się, świąd, świeża krew podczas wypróżniania się, wychodzenie żylaków, ból. Dzisiejsza medycyna ma dwa sposoby na hemoroidy. Pierwszy oparty jest o farmakologie. Mamy tu dostępne różnego rodzaju maści, tabletki i zioła. Drugim sposobem jest zabieg chirurgiczny. O tym jaka metoda będzie najskuteczniejsza w naszym przypadku bezwzględnie powinien zdecydować lekarz specjalista.

Tags: , ,