Czy stereotyp dentysty jest prawdziwy?

Gdy w towarzystwie pojawia się temat dentysty wielu ludzi zaczyna przejawiać bardzo silną, trzymającą się mocno, niechęć. Dlaczego? Prawdopodobnie nadal zakorzenione są w nich stereotypy dotyczące dentystów. Stereotypy te zazwyczaj dotyczą bezwzględnych terrorystów bólowych, którzy nie zwracali uwagę na to czy boli, czy jest niewygodnie… tylko rwali i pozbywali się zębów we wręcz domowych warunkach i w domowy sposób.

Faktem jest, że dentyści z poprzedniej epoki właśnie tak się zachowywali. Pojęcie bólu nie istniało dla dentysty, a pacjent – ten najbardziej poszkodowany zazwyczaj – skazany był na łaskę lekarza stomatologa i nie mógł nic zrobić. Wszystko wiązało się z zupełnie innie dostępną technologią, sposobami leczenia oraz brakiem dostępnych w każdym gabinecie znieczuleń. Były one wykorzystywane jedynie w najbardziej skrajnych warunkach, ponieważ znieczulenie było po prostu drogie.

Stereotyp dentysty jest zatem prawdziwy, jednak obecne czasy bardzo szybko się zmieniają. Zmieniają się na plus i warto na to zwrócić swoją uwagę. Jeżeli będziesz teraz szukać w wyszukiwarce dobrego dentysty – czy to pod hasłami typu dentysta Tychy, stomatolog Tychy, stomatolodzy Tychy, implanty Tychy, czy jeszcze innym typu ortodoncja Tychy – prawdopodobnie znajdziesz dobry gabinet, który warto odwiedzić.

Tags: , ,