Sauna to witalność i energia

Podstawą naszego prawidłowego funkcjonowania jest zawarta w nas energia życiowa. Gdy jej nie posiadamy czujemy się słabi i ospali, rezygnujemy z przyjemności by wreszcie dać upust zmęczenie. Jest to błędne postępowanie, gdyż  zamiast zmusić organizm do produkcji energii dajemy się zwieźć fałszywemu wrażeniu braku witalności i kierujemy się prosto na kanapę lub do łóżka. Znacznie korzystniejszym w tym wypadku rozwiązaniem jest wybranie się do sauny. Ponieważ sauna to przede wszystkim ciepło, pomoże nam się zrelaksować i wypocząć – czyli zrobić to samo, co chcielibyśmy podczas odpoczynku na kanapie. Jednak tu działa trochę inny mechanizm bowiem, sauna dodatkowo stymuluje nasz ustrój do produkcji dodatkowych pokładów energii.
Jest to spowodowane znacznym przyspieszeniem krążenia krwi w organizmie, które odbywa się pod wpływem wysokiej temperatury. Krew transportuje wiele cennych związków, które są niezbędne do pracy naszym narządom ciała a zwłaszcza podstawowym jednostkom budulcowym – komórkom. Komórki są właśnie odpowiedzialne za produkcję energii. Dlatego ciepło sauny (sauna parowa) wpływa pozytywnie na jej produkcję przez te najmniejsze jednostki naszego organizmu. Dodatkowo, gdy chcemy zażyć kąpieli w promieniach infrared (sauna infrared) zapewniamy prawidłowe ukrwienie skóry i mięśni, dbamy o ich stopień odżywienia.
Natomiast sauna fińska zadba o oczyszczanie naszego organizmu ze zbędnych toksyn, które będą wydzielane przez powierzchnię skóry wraz z potem. To wspomoże organizm w prawidłowym funkcjonowaniu odciąży wątrobę od magazynowania często szkodliwych dla niej związków. Sauna pod każdym względem zadba o nasze zdrowie, a przede wszystkim poprawi nam samopoczucie. Wycieczka do sauny da nam moc działania, dostarczy nowych sił witalnych i z pewnością jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż pozostanie w domu, na kanapie przed telewizorem.

Tags: , , ,